Háčkování je skvělá výtvarná technika, která umí pěkně utřídit myšlenky, zrelaxovat nás a ještě jako výsledek mít nádherný háčkovaný výrobek.

Proč se v dnešní době věnovat háčkování, když si všechno můžeš koupit?

Jaké benefity háčkování přináší?

♥ Soběstačnost a svoboda – můžeme si koupit pouze to, co je v nabídce v obchodech. Naše představa o konkrétním výrobku se musí podřídit představám druhých a ta nemusí odpovídat naší představě.  Uháčkuj si své projekty přesně podle své představy.

♥ Rozvíjí představivost a tvořivost – tím, že nad háčkováním přemýšlíš, tak se v tobě vytváří nový prostor pro vidění světa z jiného úhlu.  Tím se rozvíjí představivost a tvořivost, kterou lze použít i na jiné oblasti života, ne jenom na háčkování. 

  Obnovuje spojení sama se sebou – abys slyšela svůj vnitřní hlas, je potřeba trošku zpomalit, zklidnit se. A to háčkování právě umí. Umí nás zkoncentrovat a tím opět slyšet sama sebe, tj. navázat spojení sama se sebou. 

♥ Navazuje na tradici žen, které vždycky něco tvořily rukama, tzv. ruční práce

 Meditace skrze činnost – meditace neznamená, že někde musíš nečinně sedět a vytěsnit své myšlenky z hlavy. Meditace může být také v pohybu, např. při háčkování. Vědomě se soustředím např. na háčkování a tím vstupuji do svého flow.

♥ Vyčistění hlavy, zbavení se stresu a napětí, zpomalení rychlého životního tempa – sama na sobě mám ozkoušeno, že háčkování mi pomáhá si utřidit myšlenky, zpomalit moje rychlé životní tempo. Dočerpat energii a sílu pro další dny mého života. 

Chceš také umět háčkovat?

Tak právě pro tebe jsem připravila online tvořivý kurz, který začíná 15.5.2023.

V tomto tvořivém kurzu tě krok za krokem naučím základům háčkování a uháčkuješ si své vlastní módní a bytové doplňky.

Na tvé cestě k dokonalému háčkování ti budu průvodkyní po 7 týdnů.